19.11.2020 | Julen nærmer sig, og måske er der nogle, der tænker, at der da er længe til. Men hvis man vil lave pynt til advent, er det ikke spor for tidligt at gå i gang. I denne og de næste uger har jeg besøg af Hanne Utoft, der vil give sit bud på en adventskrans.
Mvh Karen
Mvh Karen Bach, Søborg
Vil også lige sige tusind tak for sidst, et dejlig besøg i din smukke have, og tak fordi du havde tålmodighed til at svare på alle spørgsmålene 😉
God weekend til dig og alle her i haveklubben
Kærlig hilsen Kirsten
Det er jo en meget spændende og inspirende have , har jo bogen .
Kan da se at jeg skal ha nogle flere clematis , dem fra gruppe tre lyder godt . Dejligt med stemning i haven de lyde er så skønne og sødt med hunden . Vi er kommet hjem fra ferie , det var meget varmt , men sådan er det når der flyves sydover , så er lige igang med at klippe ned , lodenløvefod , storkenæb og stjerneskærm , og afblomstrede rosenhoveder , så der er nok at gøre , min violette floks er så flot , den er jo købt ud fra din bog om alle dine haverum , har et spørgsmål får alle dine roser roodt booster hvert forår for det gjorde jeg og det er så godt her i haven .
Tak for den dejlige havevideo i denne uge også .
Kærlig hilsen Anita og Jørgen
Jeg vil ønske mig sten med huller
Kærlig hilsen Jytte
Stor tak for en dejlig video.
Mange hilsner fra Janne